عبارتند از آفتاب ایران اردیبهشت نمایشگاه

عبارتند از: آفتاب ایران اردیبهشت نمایشگاه نمایشگاه نمایشگاه کتاب تسهیلات تردد بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب اختصاص بن کتاب به طلاب

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازارهای نفت سریع‌تر از انتظار متعادل می‌شوند / گلدمن ساکس

یکی از بزرگترین بانک‌های سرمایه‌گذاری، یکی از خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها را راجع به اوضاع بازار نفت در سال میلادی آینده دارد. 

بازارهای نفت سریع‌تر از انتظار متعادل می‌شوند / گلدمن ساکس

گلدمن ساکس: بازارهای نفت سریع تر از انتظار متعادل می شوند

عبارات مهم : بازار

یکی از بزرگترین بانک های سرمایه گذاری، یکی از خوشبینانه ترین آینده نگری ها را راجع به اوضاع بازار نفت در سال میلادی آینده دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از اویل پرایس، گلدمن ساکس راجع به روند تعادل مجدد بازار نفت از هر کارشناس و بانک دیگری و حتی از خود اوپک نیز خوش بین تر است.

بازارهای نفت سریع‌تر از انتظار متعادل می‌شوند / گلدمن ساکس

گلدمن ساکس انتظار دارد که اشباع عرضه نفت جهانی تا اواسط سال ۲۰۱۸ از بین بردن خواهد شد و خروج اوپک از توافق کم کردن تولید که در حال حاضر تا آخر سال ۲۰۱۸ تمدید شده است است را تسریع می کند.

طبق یادداشت تحلیلگران گلدمن ساکس که در بلومبرگ منتشر شد، روند تعادل مجدد بازار نفت به کمک عواملی مانند رشد درخشان تقاضا جهت نفت، در نوامبر ادامه یافت. ذخایر جهانی تا اواسط سال ۲۰۱۸ به تعادل دوباره می رسند که به خروج تدریجی اوپک از کم کردن تولید منتهی می شود.

یکی از بزرگترین بانک‌های سرمایه‌گذاری، یکی از خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها را راجع به اوضاع بازار نفت در سال میلادی آینده دارد. 

همچنین این بانک سرمایه گذاری آمریکایی انتظار دارد روند اوج رفتن قیمت معاملات تحویل فوری نسبت به قراردادهای تحویل آتی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ به اوج خود برسد که منعکس کننده محدود شدن عرضه در بازار نفت است.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک هفته گذشته اعلام کرد ذخایر نفت خام در کشورهای شرکت توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) در نوامبر کم کردن یافت و اختلاف با میانگین پنج ساله ذخایر، حدود ۲۰۰ میلیون بشکه از شروع سال ۲۰۱۷ کم کردن یافته هست. اوپک و متحدانش نیز پایبندی به توافق کم کردن تولید را به ۱۲۲ درصد رسانده اند.

با این همه حتی اوپک نسبت به گلدمن راجع به تعادل مجدد بازار نفت تا اواسط سال ۲۰۱۸ خوش بینی کمتری دارد. اوپک در گزارش ماهانه بازار نفت خود اعلام کرد انتظار دارد مازاد ذخایر جهانی تا آخرهای سال ۲۰۱۸ به اوضاع تعادل برسند.

بازارهای نفت سریع‌تر از انتظار متعادل می‌شوند / گلدمن ساکس

تنها دو روز پیش از اینکه اوپک و متحدانش جهت تمدید کم کردن تولید تا آخر سال ۲۰۱۸ به توافق برسند، گلدمن هشدار داده بود که توافق قطعی نیست. ولی بعد از اینکه اوپک تمدید توافق را اعلام کرد، گلدمن آینده نگری قیمت نفت جهت سال ۲۰۱۸ را مورد بازبینی قرار داد و از ۵۸ به ۶۲ دلار جهت برنت و از ۵۵ به ۵۷.۵۰ دلار جهت وست تگزاس اینترمدیت زیاد کردن داد.

گلدمن در اوایل دسامبر اعلام کرد توافق کم کردن تولید اوپک امکان خروج سریعتر از توافق کنونی به جای وقت مقرر را در نظر گرفته است و با پایبندی کامل جهت مدت طولانی تر و خروجی تدریجی از توافق، این عزم در آینده نگری ما از میزان عرضه منعکس شده است است.

یکی از بزرگترین بانک‌های سرمایه‌گذاری، یکی از خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها را راجع به اوضاع بازار نفت در سال میلادی آینده دارد. 

و در آخرهای دسامبر این بانک همچنان بر این باور است که احتمال خروج سریعتر از توافق کم کردن تولید وجود دارد و آینده نگری قیمت برنت جهت سال ۲۰۱۸ را همچنان ۶۲ دلار حفظ کرده است.

گلدمن یکی از خوش بین ترین ها در میان بزرگترین بانک ها بوده هست. بانک “جی پی مورگان” هم با اشاره به عوامل عرضه و تقاضای قوی، نسبت به دورنمای بازار نفت خوش بین بوده است ولی بانک های سیتی گروپ و بارکلیز به این اندازه خوش بین نبوده و اعلام کرده اند که رشد تولید نفت شیل آمریکا ممکن است خوش بینی کنونی بازار را معکوس کند.

بازارهای نفت سریع‌تر از انتظار متعادل می‌شوند / گلدمن ساکس

مایکل کوهن، مدیر تحقیقات بازارهای انرژی در بارکلیز اخیرا اظهار کرد: اختلالات غیرمنتظره در عرضه مانند تعطیلی خط لوله فورتیز در حال حاضر از قیمت های نفت پشتیبانی کرده است ولی در سال ۲۰۱۸ عوامل موقتی زیادی برطرف خواهد شد و میزان عرضه دوباره از تقاضا فراتر رفته و سطح ذخایر اوج خواهد رفت.

گلدمن ساکس ممکن است منتظر خروج سریعتر از موعد تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک از توافق کم کردن تولید باشد ولی اوپک و شرکایش هنوز راجع به استراتژی خروج حرفی به میان نیاورده اند.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان چند روز بعد از توافق تولیدکنندگان جهت تمدید مدت کم کردن تولید گفت: تصور ما بر این است که دورنمای زمانی که بازار به تعادل می رسد در ژوئن روشن خواهد شد و در آن وقت به اینکه چه کاری در سال ۲۰۱۹ انجام می دهیم فکر خواهیم کرد.

بر اساس بیانات منابع آگاه، اکنون گفته می شود اوپک سرگرم کار روی نوعی استراتژی خروج هست.

واژه های کلیدی: بازار | تعادل | توافق | گلدمن ساکس | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs