عبارتند از آفتاب ایران اردیبهشت نمایشگاه

عبارتند از: آفتاب ایران اردیبهشت نمایشگاه نمایشگاه نمایشگاه کتاب تسهیلات تردد بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب اختصاص بن کتاب به طلاب

گت بلاگز اخبار اجتماعی کدام شاخص آلودگی هوا اثرگذار است؟ , متوسط‌ یا ماکزیمم‌

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه باید در پایتخت کشور عزیزمان ایران حداکثر شاخص میانگین کیفیت هوا اعلام شود و محور تصمی

کدام شاخص آلودگی هوا اثرگذار است؟ , متوسط‌ یا ماکزیمم‌

متوسط یا ماکزیمم ؛ کدام شاخص آلودگی هوا اثرگذار است؟

عبارات مهم : ایران

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه باید در پایتخت کشور عزیزمان ایران حداکثر شاخص میانگین کیفیت هوا اعلام شود و محور تصمیمات و تمهیدات قرار گیرد، گفت: این عنوان را بارها به شرکت حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت اعلام کرده ایم.

وحید حسینی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به اوضاع وخیم پایتخت کشور عزیزمان ایران از لحاظ آلودگی هوا اظهارکرد: بارها اعلام کردیم که پایتخت کشور عزیزمان ایران اوضاع بسیار نامطلوبی از منظر شاخص روزانه و شاخص هر سال آلاینده های متفاوت هوا دارد و علاوه بر ذرات معلق، آلاینده ناکس (NOx) در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در اوضاع نامناسبی است.

کدام شاخص آلودگی هوا اثرگذار است؟ , متوسط‌ یا ماکزیمم‌

وی افزود: شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان یکی از مدعیان کم کردن آلودگی هوا براساس یافته ها و تحقیقات خود اصرار دارد که اعلام کند اوضاع پایتخت کشور عزیزمان ایران از منظر آلودگی هوا بسیار نامساعد است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاسخ به پرسشی مبنی بر چرایی اعلام شاخص میانگین کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: این تصمیمی است که در شرکت حفاظت محیط زیست در دولت های قبل گرفته و به شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز ابلاغ شده است است و در صورتی که روش محاسبات از میانگین گیری به حداکثرگیری عوض کردن کند و به وسیله شرکت حفاظت محیط زیست به ما ابلاغ شود، به آسانی نحوه محاسبات خود را عوض کردن می دهیم و شاخص حداکثر را اعلام می کنیم.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه باید در پایتخت کشور عزیزمان ایران حداکثر شاخص میانگین کیفیت هوا اعلام شود و محور تصمی

اعلام شاخص آلودگی از روش واحد تبعیت نمی کند

حسینی در مورد استاندارد جهانی جهت اعلام شاخص کیفیت هوا گفت: این طور نیست که در کل دنیا ماکزیمم شاخص هوا ملاک قرار گیرد بلکه در بعضی شهرها میانگین گیری و بعضی شهرها ماکزیمم گیری شاخص کیفیت هوا صورت می گیرد بنابراین روش واحدی وجود ندارد و شهرها براساس نیاز خود از دستورالعمل خاصی تبعیت می کنند.

این استاد دانشگاه صنعتی شریف در ادامه با اشاره به اینکه جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران مورد نیاز است ماکزیمم شاخص کیفیت هوا محور تصمیم گیری قرار گیرد،اظهارکرد: این عنوان را بارها به شرکت حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت اعلام کرده ایم البته نظر وزارت بهداشت به ماکزیمم گیری است و نظر شرکت حفاظت محیط زیست به میانگین گیری. نظر ما هم این است که باید ماکزیمم شاخص کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام شود و درخواست هم کردیم که این عنوان مصوب شود.

کدام شاخص آلودگی هوا اثرگذار است؟ , متوسط‌ یا ماکزیمم‌

ایستگاه های مستقر در نقاط قرمز در ماکزیمم گیری لحاظ نمی شوند

وی با تاکید بر اینکه ماکزیمم گیری به شرایط خاصی نیاز دارد، گفت: بعضی ایستگاه های شرکت کنترل کیفیت و شرکت حفاظت محیط زیست در فاصله های بسیار نزدیک به منابع آلوده کننده مثل حاشیه خیابان یا نزدیک یک منبع آلاینده قرار دارند و هیچ جای دنیا ایستگاه هایی را که در این نقاط قرمز مستقر هستند، در ماکزیم گیری لحاظ نمی کنند.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه باید در پایتخت کشور عزیزمان ایران حداکثر شاخص میانگین کیفیت هوا اعلام شود و محور تصمی

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: شاخص یک ایستگاه پایش آلودگی هوا نمی تواند نماینده کل منطقه باشد. جهت مثال؛ ایستگاه شریف در منطقه 2 نماینده کل منطقه وسیع 2 نیست بلکه تنها آلودگی همان نقطه را نشان می دهد. اگر تنها ایستگاه هایی را که در مناطق مسکونی و دور از منابع مهم آلاینده مستقر هستند، محور ماکزیم گیری قرار دهیم؛ روش خوبی است که توانایی پیاده سازی هم دارد. این مباحث بین شرکت حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت جریان دارد و ما به آن ها کمک کارشناسی می کنیم ولی تصمیم گیر نیستیم.

حسینی با اشاره به اینکه در زمینه ماکزیمم گیری شاخص هوا منتظر تصمیم و ابلاغ رسمی دولت می مانیم و اگر قرار بر عوض کردن محاسبات شد حتما از این تصمیم تبعیت می کنیم، گفت: نباید فراموش کنیم که هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران چه میانگین، چه ماکزیمم به شدت آلوده است و عوض کردن روش در اعلام شاخص، تغییری در اوضاع آلوده پایتخت کشور عزیزمان ایران نخواهد داشت البته اگر روش محاسبه عوض شود قطعا نوع و شکل اقداماتی که در شرایط هشدار آلودگی به منظور کم کردن آسیب های ناشی از آلودگی اتخاذ می شود؛ عوض کردن خواهد کرد.

کدام شاخص آلودگی هوا اثرگذار است؟ , متوسط‌ یا ماکزیمم‌

به گزارش ایسنا، پیش از این شینا انصاری – مدیرکل پایش فراگیر شرکت حفاظت محیط زیست – طی گفت وگو با ایسنا، اظهار کرده بود: در همه کلانشهرهای کشور عزیزمان ایران حداکثر شاخص کیفیت هوا مبنای تصمیم گیری ها قرار می گیرد و بر اساس آن تمهیدات جهت کم کردن آسیب های ناشی از تلفات اتخاذ می شود ولی پایتخت کشور عزیزمان ایران از این عنوان مستثنی است چون وسعت بالای این شهر مانع می شود که بر مبنای بیشینه شاخص کیفیت هوا جهت آن تصمیم گیری شود و به همین علت در این شهر میانگین شاخص کیفیت هوا مبنا قرار می گیرد.

واژه های کلیدی: ایران | آلودگی | کیفیت هوا | آلودگی هوا | هوای پایتخت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs