عبارتند از آفتاب ایران اردیبهشت نمایشگاه

عبارتند از: آفتاب ایران اردیبهشت نمایشگاه نمایشگاه نمایشگاه کتاب تسهیلات تردد بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب اختصاص بن کتاب به طلاب

گت بلاگز اخبار اجتماعی مبنای قانونی طرح کجاست؟ ، اعتراض شهروندان ساکن محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد

شهروندانی که منزل و کاشانه‌شان در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد قرار گرفته شاکی هستند و می‌گویند آیا باید از سوار شدن به ماشین خود محروم شوند؟

مبنای قانونی طرح کجاست؟ ، اعتراض شهروندان ساکن محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد

اعتراض شهروندان ساکن محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد/ مبنای قانونی طرح کجاست؟

عبارات مهم : قانون

شهروندانی که منزل و کاشانه ارزش در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد قرار گرفته شاکی هستند و می گویند آیا باید از سوار شدن به ماشین خود محروم شوند؟

به گزارش خبرآنلاین، طرح محدودیت ترافیک در مناطق مرکزی پایتخت کشور عزیزمان ایران و همچنین طرح محدودیت تردد خودروهایی با پلاک زوج و فرد در بخش هایی از پایتخت، به علت کنترل آلودگی هوا، چند سالی است اجرایی می شود. این طرح، جهت مردم مشکلاتی را به وجود آورده و البته در این میان، شهروندانی که منزل ارزش در این محدوده هست، دچار دردسر بیشتری شده است اند.

مبنای قانونی طرح کجاست؟ ، اعتراض شهروندان ساکن محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد

مخاطبی به نام پرهام در این باره نوشته: با سلام. لطفاً مجددا بعد از چند سال مساله ساكنين محدوده طرح ترافيك را با مسئولان در ميان بگذاريد. حتي پذيرش طرح ترافيك كه مبلغ سنگيني دارد رو هم قبول نميكنند. در كجاي دنيا ساكنين يك منطقه را از تردد با ماشين منع ميكنند؟بخدا خسته شديم اينقدر پول تاكسى داديم. لظفاً پيگيري كنيد تا براي ساكنين اين مناطق طرح ترافيك رايگان در نظر بگيرند.

لازم به ذکر است مبنای تعیین محدوده طرح زوج و فرد و همچنین طرح ترافیک در شهرها از جمله تهران، طبق قانون، شورای عالی هماهنگی ترافیک به ریاست وزیر کشور هست. بدیهی است ورود وتردد خودروها به هیچ بخشی از معابر عمومی شهر، محدود نمی شود مگر به حکم قانون که در این جا، مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک است.

شهروندانی که منزل و کاشانه‌شان در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد قرار گرفته شاکی هستند و می‌گویند آیا باید از سوار شدن به ماشین خود محروم شوند؟

شورای عالی هماهنگی ترافیک با تصویب طرح هایی مانند زوج و فرد و طرح ترافیک، تلاش دارد ضمن کاستن از بار ترافیکی معابر مرکزی شهر، آلودگی هوا در این بخش از شهرها را کنترل کند.

بدیهی است جریمه های راهنمایی و رانندگی که به وسیله ماموران پلیس اعمال می شود نیز مربوط به اجرای مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک هست. طبق قانون، می توان از مصوبه شورای عالی ترافیک مانند هر نهاد اجرایی دیگر، به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و در صورت حکم این دیوان، در طرح های مذکور، عوض کردن به وجود آورد.

واژه های کلیدی: قانون | ترافیک | ترافیک | قانونی | هماهنگی | طرح ترافیک | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs